Verím Vám, pán Dzurinda, ako nikomu inému

Autor: Radovan Bránik | 13.1.2012 o 10:42 | (upravené 13.1.2012 o 10:48) Karma článku: 10,02 | Prečítané:  13100x

Verím Vám, a myslím to vážne. Ste dvojnásobným premiérom tejto krajiny, bez vášho vedomia tu v časoch vašej vlády neprebehlo nič, o čom by ste nevedeli. Dokonca som Vás svojho času, dávno, volil, verili by ste? Lebo ja Vám verím. Občas. A najviac verím vete, ktorú ste povedali chvílľu po odvolaní Bubeníkovej. Išlo o zatiaľ najdôležitejšiu vetu tejto volebnej kampane: "Rozhodli sa teda dnes upratať u nás, tak očakávam, že teraz začnú upratovať oni sami doma". Táto veta žiaľ ostala nepovšimnutá v záplave iných, ľudia už otupeli a ťažko sa im možno čudovať po tom, čo ste tu vy, Mečiar a Smer dokázali za tie roky vyprodukovať. Z úst najpovolanejšieho však konečne zaznela pravda - veď kto iný môže o sračkách, v ktorých až po krk pláva množstvo politikov vedieť viac, ako Vy?

Vy viete. Poznáte zákulisie, viete kto, kedy, kde a s kým a viete, že oni vedia, že viete. A tak nám síce s Robom predhrávate urputný súboj ľavice a pravice o hodnoty, ibaže väčšina ľudí už dávno vie, že pobyt v opozícii je iba dobre zaplateným oddychovým časom, zvlášť, keď na vás ani vtedy sponzori nezabúdajú. Viete viac, než ste kedy boli ochotný verejne priznať a ja vám rozumiem. Predsa len je svet krajší, keď sa môžete s kamošmi stretávať tu vonku. Keby ste začali rozprávať, nejeden z nich by musel sedieť za sklom väzenskej hovorne a to veru nie je pekné miesto. A tak väčšinou mlčíte, a ak už z vás nejaké to pravdivé slovko vypadne, je to len v zlosti, že z vašej chobotnice si ktosi dovolil odseknúť jedno nechápavé chápadlo. Vy viete, že už zajtra ho nahradí iné, ktoré snáď bude chápať lepšie. Nepoviete všetko, iba sa v priamom prenose v náznakoch vyhrážate koaličným partnerom. Je vôbec treba väčší dôkaz, že sa na Úrade vlády poriadne upchala kanalizácia?

Pred chvíľou mi rovno pred nosom vyskočila reklama vašej strany: "Pomôžeme rodinám a ochránime strednú vrstvu". Ešte aj tomu verím. Iba ste zabudli konkrétne napísať, ktoré rodiny ste tým vlastne mysleli a ako pred nimi ochránite strednú vrstvu. Lebo už roky vidíme, že pred niektorými rodinami sú naše peňaženky jednoducho neochrániteľné. Ale rozumiem, voličov netreba zaťažovať zbytočnosťami.

Tak prosím pozdravte kamarátov a odkážte im, že si po nich prídeme 10 marca 2012. V parlamente im už nikdy potom nebude tak dobre, ako doteraz. Možno sme iba blchy v kožuchu, ale zaručujem vám, že štípať vieme poriadne.

Kandidujem ako nezávislý na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností a tento článok vyjadruje môj osobný postoj, ktorý môže, ale nemusí byť zhodný s postojmi a názormi iných kandidátov. V mnohých názoroch sa zhodujeme, v iných zasa nie a považujem to za správne. Prekáža mi umelá a falošná názorová jednota členov strán a hnutí a otvorene sa hlásim k vlastným názorom bez ohľadu na to, či vyhovujú väčšine. Rozdiely nás nedelia, ale spájajú, ak spolu hľadáme cestu k pravde.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

KOMENTÁRE

Fico preháňal, aby sa stal nenahraditeľným

Cesta Smeru už nie je treťou cestou, ale vraj dramaticky jedinou.

ŠPORT

Lídrom Bory na Tour de France bude Čech, Sagan zabojuje o zelený dres

Leopold König pôjde na Tour so Saganom.


Už ste čítali?