SMS biblia, alebo odporné násilie grafomanov

Autor: Radovan Bránik | 28.6.2013 o 10:50 | Karma článku: 11,83 | Prečítané:  1737x

Občas sa ku mne dostáva spätná väzba, že moje blogy sú príliš dlhé. A že som grafoman a že sa to nedá čítať a že sa mám naučiť dávať odstavce aj častejšie. Kultúra krátkych fejsbúkových statusov nepustí: jedného dňa zakážu bibliu - nie pre jej politicky nekorektný obsah, ale preto, lebo sa jej text nezmestí do sms. Kto to má preboha čítať, keď je to také dlhé?

Prezradím vám jedno temné tajomstvo: po nociach s kuklou na hlave a nabitou parabellou obchádzam úbohých čitateľov a ohrozujem ich dovtedy, kým si ten neznesiteľne dlhý text neprečítajú. Tí statočnejší z nich si potom uľavia aspoň mailom, či na fejsbúku a so svojim ťažkým bôľom sa zdôveria svetu. Prípadne sa vyspovedajú v diskusii, lebo aj pridlhý diskusný príspevok, ktorého sa občas dopustím pôsobí na niektorých, ako červené súkno na býka. Kto to má preboha čítať, keď je to také dlhé? Najlepšie sú tie krátke články. Nie preto, že sú najlepšie, ale preto, že sú krátke. Blog má byť krátky, lebo ak nie je, je nanič. Blog má byť krátky. Romány tiež. A novely nad 160 znakov by mali zrušiť jedným stručným zákonom. Mnohí mi napíšu, keď môj článok z posledných síl dočítajú do prvej polovice. Vraj vedia, čo som chcel povedať v tej druhej.

A tak sa pokúšam ísť s dobou: začal som písať román, ktorý mám z dvoch tretín hotový. Chýba mu ešte zopár kapitol, to podstatné však bolo napísané. Tu je: "R: Panebože.. Z: Hm..? R: ... Uhm. Z: WTF?! R: Smutno. Smutno mi je.. Z: IMHO, nemalo by byť. R: Viem. Z: To iste, ty a vagón číňanov. R: LOL! Z: XIXI!" Vzhľadom k silnej potrebe krátenia v závere ešte vynechám pointu. Veď kto má preboha chuť premýšľať nad pointou? Nespornou distribučnou výhodou tejto vážnej literatúry bude, že sa ju v statuse fejsbúk nepokúsi skrátiť. A zmestí sa do jednej sms. A jedného dňa bude za 2500 znakov mms basa.

PS: priatelia, je tento článok dosť krátky, alebo ho mám skrátiť ešte viac?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Sme vo vojne. Akurát ju nechceme vidieť

Ak Rusko naozaj zaútočilo na americkú infraštruktúru či voľby, riskuje odvetu.

ŠPORT

Pánik hrá ako kráľ. V Chicagu raz môže nahradiť Hossu

Hokejový svet zaujal efektivitou, bodyčekmi a húževnatosťou.

DOMOV

Štátna poisťovňa je v rekordnej strate 137 miliónov eur

Štátna poisťovňa bola v strate aj v minulosti, štát jej vždy pomohol.


Už ste čítali?