Unikátny systém bezstratovej recyklácie v reštaurácii Twenties

Autor: Radovan Bránik | 17.9.2013 o 10:50 | Karma článku: 16,48 | Prečítané:  23408x

Reštaurácia Twenties na pešej zóne v Bratislave je unikátnou vo viacerých smeroch. Neustále porušovanie platného rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva, roky nefunkčná vzduchotechnika zabezpečujúca obyvateľom domu peklo a nemožnosť vetrať v bytoch sú už obohranou platňou, s ktorou si majitelia hlavu nelámu a personál kuchyne so zjavnou škodoradosťou vetrá do spoločných priestorov domu. Úrady sú na nich krátke. Aspoň však vieme, kedy má kuchárka menzes, kde bola na dovolenke, prečo je Katka p..a a vidíme padať popol z cigariet rovno do polievky. Že sa v kuchyni nesmie fajčiť? V Twenties vás vyvedú z omylu. Najnovšie majitelia vynašli úplne nový spôsob recyklácie nebezpečných odpadov a staré spotrebiče likvidujú bez straty jediného eura: nič ich nestojí ani doprava, nemajú žiadne náklady na ľudskú prácu a ani žiadne iné starosti. Nasledovaniahodný príklad hodný patentovania. Neveríte?

Ak si kúpite novú chladničku, tú starú musíte zlikvidovať v súlade so zákonom a zdravým rozumom. Nie tak Twenties: po kúpe nového spotrebiča ten starý niekoľko týždňov chátral na dvore domu. Pred pár dňami sa však v átriu objavili dvaja recyklátori.

WP_003216m.jpg

Boli zamaskovaní ako asociáli a domnieval som sa, že kradnú. Chyba lávky: podľa informácií od personálu Twenties sa s nimi dohodli, že si chladničku odnesú a zlikvidujú podľa platných predpisov. Nuž a tak si ju aj odniesli.

WP_003220m.jpg

O hodinu bolo vymaľované: Z chladničky hneď za rohom dvaja recyklátori vybrali všetko, čo sa dalo speňažiť a celý skelet nechali ležať pár metrov od sídla biskupskej konferencie. Twenties sa elegantne zbavilo odpadu, s ktorým by malo iba starosti a náklady, recyklátori zrecyklovali, čo sa dalo. Na odvoz a likvidáciu bezcenného zvyšku sa už poskladajú obyvatelia Starého mesta. Majitelia Twenties takto tiež nezištne podporujú tiež turizmus, pretože Kapitulská je síce najstaršou ulicou v Bratislave, no turisticky bola zatiaľ prakticky nezaujímavá. Einfach genial!

WP_003326m.jpg

Ak teda niekedy do Twenties prídete ochutnať obedné menu, spomeňte si, že jeho nízku cenu už okrem obyvateľov domu dotujú aj obyvatelia bratislavského Starého mesta. Iste vás to zahreje na duši a bude vám lepšie chutiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?