Ak boh naozaj existuje, miluje suchý anglický humor

Autor: Radovan Bránik | 28.3.2011 o 0:05 | (upravené 28.3.2011 o 0:14) Karma článku: 10,60 | Prečítané:  2885x

Ako je to naozaj, neviem. Ani netuším. A ani sa už nesnažím nájsť dôkazy pre a ani proti. Iba sa dívam okolo seba a premýšľam, že ak boh náhodou je, ako sa asi díva na ľudí, ktorí sa ženú na druhú stranu zemegule zachraňovať veľryby a pritom roky radšej nepočuli tichý plač z bytu oproti. Ako sa cíti, ak dokáže cítiť, keď si ľudia sebatrýznivo vychutnávajú slastné pocity viny ešte aj za to, že vydychujú oxid uhličitý. Keď sa rozplačú nad nešťastným osudom strateného mačiatka odfoteného v novinách, nevšímavo prekračujúc smradľavého bezdomovca pri vchode ich vlastného domu. Keď sa povýšenecky posmievajú za slepú vieru v boha tí, ktorí slepo veria v jeho neexistenciu.

Vždy ma zarazí, keď počujem o tom, že človek škodí prírode. Vraj ničí planétu, je predátorom, chorým prvkom a že by bolo najlepšie vrátiť sa späť na stromy. O pokore často hovoria ľudia, ktorí si pyšne myslia, že smú človeka vydeľovať zo sveta a práve oni majú právo rozhodnúť, čo je pre prírodu dobré, a čo už nie. Že človek je jedno a príroda druhé. Tvrdia nám, že oxid uhličitý, metán, benzín, ropa, polychlórované bifenyly, CIA a savo sú niečím, čo vlastne ani nikdy nemalo existovať. Ibaže omyl: tak, ako všetko vo vesmíre sú práve aj tieto veci jeho neoddeliteľnou súčasťou. Výnimiek niet. A rovnako nie je výnimkou človek.

Ak by vám niekto tvrdil, že si včera podal tiket a je teda isté, že zajtra vyhrá v lote, neverili by ste mu a považovali by ste ho za blázna. Lebo viete, že vyhrať je takmer nemožné. Zemeguľa je vo vesmíre jediným zrnkom piesku, ak celý vesmír je Saharou. Ako je potom možné, že také množstvo ľudí dokáže veriť bludom o človeku ako anomálii, ktorá sa akoby vymyká z poriadku sveta? A ak aj skutočne ovplyvňuje počasie a ak aj skutočne mení svet inak, ako sa páči zeleným ideológom, kde berú odvahu a právo tvrdiť, že je to choré, zlé a nesprávne? Celý vesmír a príroda sú OK a treba s nimi byť v zhode, len na tom jednom jedinom zrnku piesku z celej veľkej púšte, ó, aká to náhoda, sa nachádza anomália, ktorú treba napraviť, ale - opäť neuveriteľná náhoda - len podľa názorov tých povolaných a jediných správnych. Lebo inak sa určite uvaríme, alebo pomrzneme, príde potopa, alebo neskutočné sucho. Prídu zemetrasenia, alebo sa úplne zastaví tektonická činnosť. Vybrať si možno naozaj akúkoľvek alternatívu, lebo títo znalci sa síce vzácne zhodujú v názore na škodlivé pôsobenie človeka na svet, no predpovedané následky si našťastie môžeme demokraticky vybrať podľa vlastnej chuti. Na každú možnosť sa nájde dostatok dobre zaplatených odborníkov.

Vyššie napísané neznamená, že chcem žiť bezohľadne a ničiť, čo mi príde do cesty. Som slušný človek a nezahadzujem papieriky na ulici. Smeti vynášam vždy do kontajnera a nedýcham prehnane veľa, len tak primerane. Chcem mať však už konečne pokoj od desiatok navzájom si odporujúcich predpovedí, ktoré sa na ľudí valia jedna za druhou z médií, nechcem stále počúvať kecy, ktoré ma majú presvedčiť, že sa mám cítiť vinný už len za to, že patrím k ľudskej rase (aj keď niekedy mávam ráno o tejto príslušnosti pri pohľade do zrkadla isté pochybnosti, a niekedy nielen ráno..). Vážení páni strašiaci a predpovedači hrozných koncov, nájdite si prosím konečne slušnú prácu a všetkým sa uľaví. Uvidíte. Sľubujem vám to. Sakra, tuším je to predpovedanie nákazlivé..

Ak boh naozaj existuje, musí sa pri pohľade na detinskú nešikovnosť, s akou zaobchádzame s darovanou hračkou nepresne nazývanou "slobodná vôľa" kráľovsky zabávať. Jedným z jeho najlepších fórov je napríklad vynález ateizmu, intolerantného náboženstva, pri ktorom aj Al Kaida niekedy vyzerá ako nevinný krúžok šikovných rúk. Ateizmus má svojich biskupov, aj nadšených stúpencov, má svojich heretikov a svojich ideológov. Má vplyv, peniaze, médiá, frakcie, nazelenalú farbu a má aj silnú vieru. Má slepé miesta a tajomstvá, o ktorých sa nehovorí. Čo mu však zúfalo chýba sú pochybnosti o svojej pravde. Ak teda boh naozaj existuje.. nuž potom musí mať perfektne vyvinutý zmysel pre suchý anglický humor.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?