Nenúťte ju byť “rasistom”... ona to dokáže aj bez donútenia

Autor: Radovan Bránik | 15.8.2011 o 9:54 | Karma článku: 16,73 | Prečítané:  22741x

Sú témy, ktoré bez ohľadu na kvalitu príspevku zaručujú vysokú sledovanosť. Rasizmus, alebo salónnejšie znejúca "sociálna neprispôsobivosť" sú jednou z takých tém. Úplne postačí prvý plán: Nemusíte ponúkať žiadne predstavy o riešeniach, úplne stačí vykričať do sveta na plné ústa svoje domnelé, či skutočné krivdy. Čo ste nedopovedali v článku, v diskusiách za vás v pohode dopovedajú tí, ktorí majú viac odvahy. S rozumom je to už poslabšie, ale veď komu to vadí? Účel bol splnený. Slečna má čítanosť a karmu, ľudia v diskusii priestor, ktorí niektorí využívajú skutočne zvláštne. Geniálny model. A nejaká tá lož, manipulácia a podsúvanie pokrivených faktov sa v tom celom pohodlne stratia.

Vraj táto vláda ju núti byť rasistom. Akoby iné vlády nemali na svojich občanov podobné účinky. Vraj jej nevýhodou je, že je pracujúcim človekom. Akoby bolo nejakou úžasnou výhodou žiť v slume a nemať desaťročia prácu. Spomína príklad "obyčajného bieleho živnostníka" v protiklade s "nezamestnaným Rómom". Akoby bieli živnostníci nezarábali aj viac a Rómovia všetci do nohy poberali podporu. Akoby bieli nezamestnaní neboli. Lebo tých nespomína. Znamená to teda, že keď vyžiera sociálny systém "biely" nezamestnaný, bolí to vrecko autorky blogu menej? Ako tú bolesť presne rozlišuje? To nespomína. Tiež vynecháva, že ak niekto zarába mesačne 400 Euro a má rodinu, na jeho daňovom priznaní svieti nula, či mu možno dokonca nejaké dane vrátia. Ale to sa do konceptu článku nehodí - tak to tam jednoducho nie je. Veď načo?

Vraj je umelkyňa, ale vážne premýšľa, že sa zaeviduje na úrade práce, lebo sa na to môže "vysrať". Z toho logicky vyplýva, že má príjmy malé tak, že by na podpore získala porovnateľnú sumu. No riadok na to píše, že platí mesačne "nemalý nájom". Z čoho, preboha? Slečna ovláda geniálny matematický model, ako sa dá z príjmu na úrovni podpory platiť nemalý nájom. Uf. Neporadíte?

Keďže je "biela", vraj by ju vysťahovali pre neplatenie na ulicu. No ak by bola "mladá Rómka", nebol by vraj problém a niekto by sa o ňu postaral. To vážne, slečna Bauchová? Na Slovensku žijú stovky tisíc ľudí v slumoch na hranici biedy, alebo úplne pod ňou. Vážne sa o všetkých vždy niekto postará? A vážne nikdy žiadneho "bieleho" nenechali bývať v nejakej barabizni napriek neplateniu? Vy by ste menili svoje bývanie s drahým nájmom, z ktorého by vás zrejme skutočne vyhodili za bývanie na Luníku 9 s menšou šancou na vysťahovanie? Naozaj je to všetko také čiernobiele? Lebo ak hej, potom klobúk dole pred tým, ako sa nevidiacim darí integrovať do našej spoločnosti. Ak to čiernobiele nie je.. prečo je potom čiernobiely váš blog?

Vraj "malé rómske deti a ich rodičia" dostávajú podporu za to, že chodia do školy. A vraj jej rodičom za to nikdy nikto nezaplatil. To vážne, slečna Bauchová? Myslíte si, že je taký problém overiť si, či neklamete? Vaši rodičia skutočne nikdy nedostali ani korunu, či Euro detských prídavkov? Ak naozaj nie, potom ste jednou z mála výnimiek. Prevažná väčšina rodičov na svoje deti túto dávku poberá a na farbu pleti sa pritom nehľadí.

V závere článku sa už objavuje skutočné bahno a nechutná hra na city. Na misku váh sú na jednej strane postavené slušne zarábajúce bezdetné páry, ktorým príroda nechce dopriať potomka, zatiaľ čo na strane druhej stoja tehotné matky, ktoré žijú v chatrčiach bez elektriny so 6 deťmi. A to vraj nie je fér. VRAJ TO NIE JE FÉR (!). Nuž, slečna Bauchová, prezradíte mi prosím kauzálnu súvislosť medzi týmito dvoma javmi? Chcete povedať, že ak v chatrčiach bez elektriny takéto matky nebudú, alebo sa ich počet zníži, zvýši sa nejakým zázrakom schopnosť reprodukcie u tej dobre zarábajúcej a slušnej časti populácie? Predpokladám, že viete vy rovnako ako ja a väčšina čitateľov vášho článku, že tam žiadna súvislosť nie je. Ale to vám nebráni tieto dve navzájom absolútne nesúvisiace veci spájať v snahe získať podporu od síce cítiacich, ale premýšľajúcich možno tak v prvom pláne.

Včera pršalo. A bolo to neuveriteľne nefér.

Pôvodne som chcel napísať viac aj o diskusii pod tým článkom a perlách, ktoré fanúšikovia slečny Bauchovej vyprodukovali. Nakoľko nechcem zaťažovať čitateľov zbytočne dlhým článok, kopírujem len niektoré perly: "(Štát by mal)...vyuzit fakt, ze niektore dusevne choroby podla WTO sa daju diagnostikovat u socialne neprisposobivych (poruchy osobnosti a spravania), a nasledne vyuzit moznost pristupovat k problematickej skupine ako k chorym ludom. Ak by mal stat realne zaujem a pustil sa do toho, velmi pravdepodobne by mohol vyhlasit epidemiu a nasadit vo verejnom zaujme protiepidemiologicke opatrenia. Vzhladom k mechanizmu sirenia memov je velmi vhodne opatrenie karantena, oddelenie postihnutych jedincov od tych nepostihnutych, za ucelom zabranenia sirenia epidemie.". dalej: "Na rozdiel od vas skutocne NEROZLISUJEM, kto vlastne tou poruchou sociability trpi. Podla mna su rovnako chori napriklad aj bieli bezdomovci, alkoholici, narkomani atd, a tiez by potrebovali pomoc majoritnej spolocnosti.". dalej: "V prispevku som napriklad okruh dost dobre ohranicil na "neprisposobivych obcanov", nic viac, nic menej.".

Nuž teda vieme, čo nás čaká, keď sa dostanú k moci fanúšikovia slečny Bauchovej. Lebo aj takýto hnoj vyprodukoval diskutér pod článkom slečny Bauchovej a ona do tejto chvíle ani slovom neprotestovala, napriek tomu, že do diskusie od vlastným článkom prispieva opakovane a je zjavné, že ju číta. Je preto zrejmé, že jej táto predstava neprekáža. Anonym v diskusii na diaľku diagnostikuje ochorenie u celej skupiny obyvateľstva, navrhne vyhlásenie epidémie a navrhne vyhlásenie karantény a fyzické oddelenie "chorých" od "zdravých" občanov. Podotýkam, že epidémia má svoje kritériá a jedným z nich je masové ohrozenie. Sociálne neprispôsobivých občanov je len na Slovensku podľa rôznych kritérií niekoľko sto tisíc, kde presne budú koncentračné tábory, kto ich bude prevádzkovať, kto ich prevádzku bude platiť a ako tento systém prispeje k pôvodne zamýšľanej úspore nákladov sociálneho systému? Nebude to ešte mnohonásobne drahšie? A nie je to len tak náhodou úplne choré? A ešte sa to nazýva pomocou od majoritnej spoločnosti. Iste, diskutér argumentuje tým, že segregácia by nebola motivovaná rasovo, ale len na základe zdravotnej diagnózy. Keby to nebolo také šialené, bolo by to možno aj smiešne. A slečna Bauchová môže argumentovať tým, že nie je autorkou tých nápado. Iste. Ona "len" mlčí v diskusii pod jej vlastným článkom. Áno, presne to stačí. Niekedy naozaj stačí mlčať a nechať konať iných. Opaäť, ako na začiatku: geniálny model.

Nuž, aj toto ste svojim článkom vyvolali. Zatiaľ vás to neprimälo k protestu, teda to zrejme nie je problém. Je kúzelné, že sa v závere svojho článku zaraďujete medzi slušných ľudí. Vraj aj Joseph Goebbels bol v osobnom kontakte veľmi slušný človek.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?