V súboji šikovnosti jasne vedie Bratislava nad Košicami

Autor: Radovan Bránik | 14.9.2011 o 20:55 | (upravené 14.9.2011 o 21:59) Karma článku: 4,17 | Prečítané:  1766x

Nedávno sa médiá s chuťou povozili po údajne protekčnej poznávacej značke nového košického primátora a blogeri sa zabávali nad insitným vysvetlením jej získania. Ibaže opäť sa potvrdila stará známa pravda, že na Bratislavu nikto nemá.. Stačí sa prejsť uličkou popri magistráte a zistíte, že naši radní sú z tých najšikovnejších: tabuľky označujúce parkovacie miesta hovoria jasnou rečou. Vodičovi košického primátora stačilo postáť na polícii a náhodou chytiť jedno pekné číslo. Oproti šikovnosti chlapcov z bratislavského magistrátu je to však úplné babráctvo - veď sa len pozrite, ako si so svojimi ešpézetkami poradili oni:

424SJ.JPG

Na prvý pohľad by mohol tento bratislavský šikovník tomu košickému závidieť.. Značka nič moc.

525SJ.JPG

Ale pri pohľade na druhú značku to už je o čosi zaujímavejšie. Náhoda, poviete si, to sa predsa stáva, že dve autá majú podobný spôsob značky. A ža parkujú na tom istom vyhradenom parkovisku? Náhodička.

626SJ.JPG

Tu už ale začína byť zrejmé, že Košice začínajú v šikovnosti zaostávať :o) Napríklad vodič tohto auta mal také šťastie, že ráno vstal, umyl si zuby a po dlhom čakaní chytil úplnou náhodou značku, ktorá akoby z vypadla z protekčného šuplíka, podobajúc sa tým prvým dvom. Dobre sme zvolili, mesto je v tých úplne najpovolanejších rukách - chlapcom jednoducho ide karta. Náhody však nekončia..

727SJ.JPG

Štatistika je neúprosná: keď si skúsite vyrátať, aká je pravdepodobnosť, že sa bez akéhokoľvek ovplyvňovania a protekcie stane čosi také štyrom autám z jedného magistrátneho parkoviska, objavíte zaujímavé číslo. Pravdepodobnosť tohto javu začína nepríjemne pripomínať pravdepodobnosť výhry prvého miesta v LOTE.

929SY.JPG

Ale ups: šťastena sa od ľudí z magistrátu začala odvracať a došlo k poľutovaniahodnej nešikovnosti.

510GX.JPG

A toto odporné babráctvo nech slúži ako odstrašujúci príklad. Ako sa vôbec mohlo stať niečo také? Takýto človek má na starosti veci verejné? Značka, ktorá sa v ničom nevymyká priemeru a je úplne všedná. Nechutné.

reserve.JPG

Takto sa magistrát stará o pohodlné parkovanie áut so značkami uvedenými vyššie.

Nikdy som nerozumel potrebe mať na aute číslo, ktoré je "iné", ako iné čísla - lebo všetky sú iné, ako tie druhé. Potom sa rozmohla táto milá kratochvíľa medzi ľuďmi z podsvetia, a tak to bolo dobré aspoň na niečo. Všetci hneď vedeli, s kým majú do činenia. Tak neviem.. Načo dnes slúži podobný spôsob úradníkom z magistrátu? Ako je vlastne možné legálnou cestou získať čísla, ktoré pri oficiálnom prideľovaní nejdú za sebou? A nájde sa niekto príčetný, buď z magistrátu, alebo polície, kto bude opäť tvrdiť, že ide o náhodu a čísla neboli ani náhodou pridelené podľa iného, ako oficiálneho - a legálneho - kľúča?

Ak by mal niekto chuť podozrievať dotknuté osoby zo sympatií ku korupčnému správaniu, nech si rýchlo nechá zájsť chuť: títo ľudia na korupciu odkázaní nie sú. Pri ich šťastí im stačí dvakrát do týždňa tipovať v LOTE..

Doplnené neskôr: Vozidlá s týmito značkami boli prihlásené v roku 2007, teda za predchádzajúceho vedenia magistrátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Extrémizmus neprišiel s Kotlebom. Ani s ním neodíde

Ak chceme systém naozaj ochrániť, nečakajme, že to za nás vybaví Najvyšší súd.

ŽENA

Sex s robotom: Môžu napodobeniny nahradiť vzťah so živým partnerom?

Vývoj sexuálnych pomôcok prekračuje hranice.


Už ste čítali?