V súboji šikovnosti jasne vedie Bratislava nad Košicami

Autor: Radovan Bránik | 14.9.2011 o 20:55 | (upravené 14.9.2011 o 21:59) Karma článku: 4,17 | Prečítané:  1775x

Nedávno sa médiá s chuťou povozili po údajne protekčnej poznávacej značke nového košického primátora a blogeri sa zabávali nad insitným vysvetlením jej získania. Ibaže opäť sa potvrdila stará známa pravda, že na Bratislavu nikto nemá.. Stačí sa prejsť uličkou popri magistráte a zistíte, že naši radní sú z tých najšikovnejších: tabuľky označujúce parkovacie miesta hovoria jasnou rečou. Vodičovi košického primátora stačilo postáť na polícii a náhodou chytiť jedno pekné číslo. Oproti šikovnosti chlapcov z bratislavského magistrátu je to však úplné babráctvo - veď sa len pozrite, ako si so svojimi ešpézetkami poradili oni:

424SJ.JPG

Na prvý pohľad by mohol tento bratislavský šikovník tomu košickému závidieť.. Značka nič moc.

525SJ.JPG

Ale pri pohľade na druhú značku to už je o čosi zaujímavejšie. Náhoda, poviete si, to sa predsa stáva, že dve autá majú podobný spôsob značky. A ža parkujú na tom istom vyhradenom parkovisku? Náhodička.

626SJ.JPG

Tu už ale začína byť zrejmé, že Košice začínajú v šikovnosti zaostávať :o) Napríklad vodič tohto auta mal také šťastie, že ráno vstal, umyl si zuby a po dlhom čakaní chytil úplnou náhodou značku, ktorá akoby z vypadla z protekčného šuplíka, podobajúc sa tým prvým dvom. Dobre sme zvolili, mesto je v tých úplne najpovolanejších rukách - chlapcom jednoducho ide karta. Náhody však nekončia..

727SJ.JPG

Štatistika je neúprosná: keď si skúsite vyrátať, aká je pravdepodobnosť, že sa bez akéhokoľvek ovplyvňovania a protekcie stane čosi také štyrom autám z jedného magistrátneho parkoviska, objavíte zaujímavé číslo. Pravdepodobnosť tohto javu začína nepríjemne pripomínať pravdepodobnosť výhry prvého miesta v LOTE.

929SY.JPG

Ale ups: šťastena sa od ľudí z magistrátu začala odvracať a došlo k poľutovaniahodnej nešikovnosti.

510GX.JPG

A toto odporné babráctvo nech slúži ako odstrašujúci príklad. Ako sa vôbec mohlo stať niečo také? Takýto človek má na starosti veci verejné? Značka, ktorá sa v ničom nevymyká priemeru a je úplne všedná. Nechutné.

reserve.JPG

Takto sa magistrát stará o pohodlné parkovanie áut so značkami uvedenými vyššie.

Nikdy som nerozumel potrebe mať na aute číslo, ktoré je "iné", ako iné čísla - lebo všetky sú iné, ako tie druhé. Potom sa rozmohla táto milá kratochvíľa medzi ľuďmi z podsvetia, a tak to bolo dobré aspoň na niečo. Všetci hneď vedeli, s kým majú do činenia. Tak neviem.. Načo dnes slúži podobný spôsob úradníkom z magistrátu? Ako je vlastne možné legálnou cestou získať čísla, ktoré pri oficiálnom prideľovaní nejdú za sebou? A nájde sa niekto príčetný, buď z magistrátu, alebo polície, kto bude opäť tvrdiť, že ide o náhodu a čísla neboli ani náhodou pridelené podľa iného, ako oficiálneho - a legálneho - kľúča?

Ak by mal niekto chuť podozrievať dotknuté osoby zo sympatií ku korupčnému správaniu, nech si rýchlo nechá zájsť chuť: títo ľudia na korupciu odkázaní nie sú. Pri ich šťastí im stačí dvakrát do týždňa tipovať v LOTE..

Doplnené neskôr: Vozidlá s týmito značkami boli prihlásené v roku 2007, teda za predchádzajúceho vedenia magistrátu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?