Nekonečný maratón na hlavu postaveného feminizmu

Autor: Radovan Bránik | 18.3.2013 o 12:59 | (upravené 18.3.2013 o 13:15) Karma článku: 13,99 | Prečítané:  2417x

Kto ma pozná zblízka vie, že voči ženám, ako úchvatnému živočíšnemu druhu nemám výhrady. Naopak. Preukázateľne sa radšej nechám voziť v aute ženami, pretože na rozdiel od všeobecne vžitého predsudku zvyčajne šoférujú lepšie, než muži. V kontakte s ľuďmi v akútnej kríze im to ide lepšie, než hociktorému mužovi. Chlapi sa na mnohé ich samozrejmé schopnosti nechytajú. A celkom zjavne majú ženy krajšie zadky. Hľadať teda vo mne sexizmus, šovinizmus a iné -izmy je viac, než preukrutne ťažké. V prípade Oľgy Pietruchovej však nie je nič nemožné, ona tie -izmy u mňa nájde celkom iste: v prípade Bratislavského maratónu ich našla ich dokonca aj tam, kde vôbec žiadne nie sú.

Celý obrovský problém spočíva v údajnej sexistickej diskriminácii, pretože v ženskej kategórii sú odmeny iba tisícdvesto Euro, zatiaľ čo v kategórii odporných nadradených samcov sú tie tisícky až dve. Tento šialený a demotivujúci rozpor ju pomkol, aby slušne medializované podujatie rovno v titulke označila za sexistické a vydieranie organizátora mieni dotiahnuť do konca: svoj blog vraj stiahne iba v prípade, že organizátor túto krivdu odstráni.

Zvláštne: pani Oľge, či politicky korektnejšie "osobe O. nespravodlivo narodenej do diskriminovaného tela" neprekáža, že muži majú vlastnú kategóriu. Nespomenula krivdu z najväčších, a síce kruté odobratie šance žien predbehnúť mužov v naozaj rovnom súboji. Nenamieta túto najhoršiu nespravodlivosť, vadí jej iba malá časť diskriminácie, zhodou okolností tá, ktorá vytrhnutá z kontextu naozaj pôsobí nespravodlivo. Tie ostatné prechádza taktným mlčaním. Vadí jej len to, že ženy dostanú za víťazstvo menej, ako muži. Hoc takmer isto pribehne prvá zo žien do cieľa oveľa neskôr, než prvý z mužov a aj podľa jej opatrného vyjadrenia im to do cieľa zvyčajne trvá o nejakých tých 10 percent dlhšie. To však nevadí: osoba O. vie totiž lepšie, než súkromný organizátor maratónu, do čoho a ako by mal vrážať svoje peniaze. Ona neorganizuje (za) svoje vlastné rodovo spravodlivé súboje, ona do toho len rada kecá iným.

Dúfam, že organizátor hneď v strachu o povesť značky skočí na tento ľúbivý a módny lep a v budúcom ročníku už radšej sám proaktívne donúti každého muža, ktorý sa priblíži k cieľu skôr, ako prvá z žien galantne počkať a dať jej prednosť pri plazení sa cieľovou páskou. Veď argument o tom, že podobnú hlúposť už zaviedli aj v onakvejšom zahraničí na jednoduchšiu Slovač zvyčajne platí. Iba mi stále nejde do hlavy, prečo osoba O. opačné príklady zo zahraničia radšej nespomína.

Títo bojovníci za krajšie zajtrajšky sa často neuveriteľne líšia, jedno však majú spoločné: ak ešte stále nejakou náhodou nežijú z peňazí tečúcich z roztodivných kanálov verejných zdrojov, tak aspoň celkom iste vedia lepšie, než vlastníci peňazí, na čo a ako by ich mali používať. Nevadí im žiť z peňazí tých hlúpejších a spiatočníckych reakcionárov, oni len vedia, že raz budeme všetci šťastnejší, nech to (iných) stojí, čo chce. Budeme šťastnejší a moderní, či už sa nám to páči, alebo nie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?