Príbeh, ktorý sa nikdy nestal - venované poslancovi Martvoňovi

Autor: Radovan Bránik | 12.12.2013 o 12:13 | Karma článku: 19,70 | Prečítané:  30866x

Kde bolo, tam bolo, v krajine pod najnižšími vysokými horami a obkolesíkovanej samými nepriateľmi žili raz občania, ktorí si slobodne volili svojich kúzelníkov. Krajinu vtedy viedol Starý Fotter, familiárne prezývaný Majster Poriadok, kúzelník z najväčších, ktorý poznal tri úžasné čary: vedel presvedčiť poddaných, že menej peňazí je v skutočnosti viac, že plus je vlastne mínus a ešte ovládal výrobu coly z vody. To stačilo, na vládnutie tej krajine viac vedieť netreba. No predsa sa družiny jeho slepých rytierov vždy s blížiacimi voľbami zmocňoval nepokoj. Predsa len, čo ak sa náhodou zmätený ľud zvedený silami temna dá na krivé chodníčky a zvolí si iného kúzelníka? Hrôza čo i len pomyslieť.. A tak hútali a hútali, no veľmi im to nešlo. I prišla hviezdna hodina jednookého medzi slepými.

Jedného dňa sa okresný podfešák Tony rozhodol posunúť svoju kariéru v kráľovstve na vyššiu úroveň: mal pocit, že jeho schopnosti si kráľ dosť nevšíma a rozhodol sa mu zapáčiť ešte viac. Vymyslel systém, ako ovplyvniť mienku nehodného a hlúpeho národa a pripraviť pôdu pre víťazstvá tých pravých ľavých vo voľbách do Národnej zrady, či Vších územných celkov. Keďže rozpoznal dovtedy netušené tajomstvá medzisiete a aj to, že Oddaným stačí menej, ako Nehodným, naplánoval si Veľký plán. Nehodní boli všetcí tí, ktorým sa pôsobenie družiny slepých rytierov nepáčilo. Oddaní zasa tí, ktorí tomu celému zvyčajne vôbec nerozumeli. Plán spočíval vo vytvorení desiatok falošných identít, ktoré sa mali snažiť presvedčiť ostatných užívateľov medzisiete, že existujú a myslia to úprimne. Lebo, čuduj sa svete, v medzisieti sa úprimný podporovateľ Oddaných často nedal nájsť ani pod veľmi veľkou lupou. Nevýhodou medzisiete totiž bolo, že pri jej používaní museli použiť mozog.

Okresný podfešák Tony sa najprv zameral na medzisieťové oslavy najväčšieho z kúzelníkov. Bol ešte mladý a organizovaný a veľmi, veľmi sociálny. V pote tváre teda tvoril svoje blogy, falošné identity na Ksichtoknihe a diskusné príspevky spolu s ďalšími mladými a organizovanými a veľmi, veľmi sociálnymi. Neskôr sa však vyšvihol a začal pracovať na fakulte paragrafových kúziel: čoskoro prišiel na to, že mukli z fakulty od neho niečo potrebujú. Rozhodol sa to využiť a získať aj nejakú protislužbu. Veď tváriť sa sám, ako desiatky rôznych ľudí, to by zlomilo aj silnejšieho. A tak Tonyho úderka postupne získavala na sile. Budúci paragrafoví kúzelníci si rýchlo zvykli, veď klamstvo a zavádzanie budú čoskoro potrebovať viac, ako soľ. Kým skončia školu, budú pokrútenejší, než paragrafy. Zdanlivo boli všetci spokojní.

Nehodní poddaní si však čoskoro všimli, že niečo nie je v poriadku. Tonyho úderka robila občas chyby, niekedy ten istý diskutér napísal dva príspevky za sebou, pričom si nevšimol, že píše pod inými kontami: bolože to v diskutérskej verejnosti zábavy, keď sa na to občas prišlo. Ale podfešák Tony sa nedal odradiť. Naopak, s organizovaním tej vplyvovej agentúry mu začala pomáhať priateľkolegyňa z fakulty a neskôr aj jej priateľ, ktorý sa pekelne dobre vyzná v Neurofondoch. Pod heslom "ty mne Neurofondy, ja tebe oslavné blogy" takto ovplyvnili aj voľlby do Vších územných celkov. Postupne sa rozširoval okruh osôb, ktorým bola poskytovaná diskutérska a blogová ochrana, podfešákov vplyv v družine začal raketovo stúpať, hoci o jeho neobľúbenosti kolovali legendy.. Všetko to aj tak vyzeralo veľmi dobre a na neobľúbenosť bol podfešák zvyknutý od detstva. Ale stalo sa, čo sa muselo stať: všetko prasklo. Nehodní poddaní postupne zistili, ako to celé funguje a začali to zverejňovať. Postupne, pretože boli zvedaví, aké sa ešte objavia klamstvá. Bolo ich požehnane a postupne začali všetci hádzať vinu na tých druhých, alebo sa tvárili, že o ničom netušili. Nehodným poddaným však ťažko niečo len tak zavesiť na nos.

Nehodní poddaní sa ale často mýlili: všetci do nohy napríklad verili, že úderka sídli na Rozvidnievacej ulici. V skutočnosti bol jej hlavný stan v budove fakulty paragrafových kúziel na Kunduličovej. Verili tiež, že diskutéri v medzisieti sú za svoju prácu platení - no oni to často písali len preto, aby im niekto dal zápočet. A tak sa stalo, že vo dne bol mukel členom volebnej komisie za Neobyčajných ľudí, po nociach sa však pôsobením mesačného svitu a strachu z vyhodenia zo školy menil na ich nepriateľa v medzisieti.

Hlúpe je, že v tých dávnych časoch sa prakticky všetka písomná komunikácia zaznamenávala v medzisieti a občas niektoré poštové holuby zablúdili aj tam, kam nemali. A niektorí mukli už nechceli byť muklami a tak si tajomstvá, čo mali ostať skryté nenechali viac pre seba. A tak sa podfešák Tony síce najprv tváril, že s tým celým nemá nič spoločné, vinil Nehodných z paranoje a vyhrážal sa im právnikmi a súdmi, no nakoniec radšej sklapol v nádeji, že sa na všetko časom zabudne a aj hanba sa časom vymaže. Veď keď sa dajú mazať falošné kontá v medzisieti, s mazaním hanby by nemal byť žiaden problém..

Koniec úplne vymyslenej rozprávky.

Nič z vyššieuvedeného sa samozrejme nikdy nestalo a akákoľvek podobnosť so žijúcimi, či mŕtvymi osobami je čisto náhodná. Kto by si vôbec mohol myslieť o politikoch niečo také? Poslanec Martvoň tvrdí: "Pán Bránik žije asi v konšpiratívnom svete a podozrieva každého a každú osobu z niečoho" Kto by už pochyboval o pravdovravnosti poslanca Martvoňa? Je to naša čistá duša, studnica vody priezračná. Som šťastný, že je mojim poslancom a držím mu palce. Prosím aj ostatných obyvateľov, aby pri ňom vždy stáli pevne a bez štipky pochybností. Bude nás potrebovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?