Pred druhým kolom voľby budem stáť za Róbertom Ficom

Autor: Radovan Bránik | 17.3.2014 o 22:10 | (upravené 17.3.2014 o 22:20) Karma článku: 15,58 | Prečítané:  32282x

Nemôžem inak. V posledných dňoch som zachytil také množstvo šokujúcich informácií a odpozoroval toľko nebezpečných signálov, že hoci to mnohých mojich priateľov prekvapí a niektorých možno aj šokuje, budem stáť najbližšie dva týždne pevne na strane Róberta Fica. Viem, že povedať niečo také úplne bez obalu a nahlas bude znamenať aj odsúdenie, či nejeden čitateľ získa pocit, že som sa zbláznil, alebo som konečne odhalil svoju skutočnú tvár. Nič z toho, alebo možno oboje. A ak aj nebudete súhlasiť, prosím vás o dôkladné prečítanie textu skôr, ako ma začnete súdiť. Vopred ďakujem.

Motto: ...povedané slovami klasika: i zlomená noha je pouhý projev psýchy..."

V živote každého muža niekedy nastane situácia, že stratí istotu. Zaváha, ovládne ho nepokoj a nedostatok sebadôvery, stane sa plačlivým a nemôže inak, iba sa sťažovať na neprajný osud, novinárov, politikov a vlastne úplne kohokoľvek. Únava spôsobená neúnavnou a nezištnou prácou pre krajinu si vybrala svoju daň aj na našom premiérovi. Bola to úplne nová skúsenosť, predtým dane skôr vyberal, no každá nová skúsenosť človeka obohatí. No to však príde až časom. Dnes náš premiér ešte nevie, aká dobrá vec sa mu to stala. Dnes má ešte stále veľkú chuť ujsť. V slabej chvíli sa preto rozhodol kandidovať na prezidenta, hoci dnes už tuší, že to bola chyba. Ešte však nenašiel dosť odvahy sa vrátiť a dokončiť, čo pred voľbami sľúbil všetkým, ktorí ho dokázali počúvať. Sľúbil nám stabilnú vládu jedinej správnej strany po celé volebné obdobie. Jeho zvolením za prezidenta by táto vláda padla. Náš premiér nás potrebuje. Sám to už nedokáže, pomôžme mu teda splniť tento sľub.

V živote každej krajiny niekedy nastane situácia, že premiér, ktorý ju vedie začne pod tlakom okolností a aj obyčajnou únavou strácať na výkone a začne robiť chyby. No každý uvedomelý občan by mal v takej chvíli vedieť, čo vedel už John Fitzgerald Kennedy: nepýtaj sa, čo môže pre teba urobiť tvoja vlasť. Pýtaj sa, čo ty môžeš urobiť pre ňu." Dnes je tá chvíľa, kedy musíme zabudnúť na malicherné výhrady a spory, kedy musíme na nejaký čas opustiť zákopy pravice a ľavice, v ktorých sme sa ocitli, kedy sa musíme pozrieť do zrkadla a spýtať sa svojho svedomia, či vlasti naozaj dávame aspoň toľko, čo nám v osobe premiéra dala. Pretože je toho až netušene veľa: v minulej vláde sa premiér ocitol s otcom vlasti a otcom alkoholu, počas jej pôsobenia sa na Slovensku vybudovalo neuveriteľné množstvo kvalitných tunelov. Dokázali sme si znepriateliť Maďarov za hranicami a trochu potrápiť tých našich a ešte stále sa dá poukazovať na to, že za to všetko, čo dnešnej vláde nejde môže iba tá minulá. A ešte aj tá otravná Malinová je konečne za Dunaiom.

Premiér sa za tie roky stovky ráz obetoval. Dnes je tu čas, keď od nás naša vlasť čaká podobnú obeť. Nemôže prísť o najlepšieho premiéra, akého kedy mala, nemôžeme prísť o istoty, ktoré premiér prisľúbil svojim voličom a ani si nesmieme dovoliť stratiť vládu, ktorá mala vydržať dlhšie, než tá Radičovej. Okamihom zvolenia Róberta Fica by táto vláda musela podať demisiu a skončila by navzdory zaprisahávaniam, že - zložená z jedinej strany - vydrží celé volebné obdobie. Smer vo mne získal oddaného voliča a ja jeho volebný program spolu s miliónmi iných túžim naplniť. Postavme sa za svojho premiéra, ako sa kedysi dokázali postaviť Briti za Churchilla. Je čas.

Ak veríte v Boha, akéhokoľvek, prosím vás o tichú motlitbu. Ak v Mezenskú, pošlite premiérovi cez srdiečka vibráciami dobrú energiu. Ak ste ateisti, pošlite mu svoju vlastnú kópiu prihlášky do KSČ, ak budhisti, poďho naštartovať úplne všetky svoje čakry pre dobrú vec. Alebo mu napíšte na premier@vlada.gov.sk a čím nás takých bude viac, tým viac nás bude jeho draho zakúpený server milovať. Konieckoncov sme si ho aj tak zaplatili sami.

O dva týždne nás bude vlasť potrebovať, ako ešte nikdy. Doprajme Róbertovi Ficovi, aby mohol jesť zo stromu poznania sladké ovocie všetkých svojich múdrych vlád, umožnite mu pri ďalších voľbách zažiť zaslúženú satisfakciu za všetko to, čo - často úplne nepochopený - pre túto krajinu položil na jej oltár. Na nafukovací oltár vlasti, vystužený horúcim vzduchom a postavený v stave bez váhania, vybudovaný za pomoci veľkých kmotrov a malých kmotríkov, nech môžeme raz všetci, Ja a Ty zavŕšiť naše spoločné dielo s piesňou na perách. Róbert bude s našou pomocou v poradí druhý alfasamec plný síl a na post prezidenta by ho naozaj bola škoda.

 

Krajina už to tuší. Čoskoro to pochopí aj premiér Róbert Fico.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?