Umiera muž, ktorý sa nebál

Autor: Radovan Bránik | 20.7.2015 o 23:19 | Karma článku: 11,24 | Prečítané:  36376x

Zažil som priveľa smrtí na to, aby ma vykoľajili všetky tie príbehy, ktorými sa nás snažia ošmeknúť podnikavci. Občas by som aj pomohol, no chýba istota, či to aj tentoraz nie je podfuk a či je adresát pomoci reálnym človekom.

Často nebýva. Dnes ale píšem o jednom, ktorý je reálny celkom iste. Nedávno sa odvážne pokúsil pomôcť tejto krajine a ľuďom v nej. Dnes potrebuje pomoc od tých ľudí on sám. Vo Vedecko -výskumnom centre nových chirurgických technológií Ruskej akadémie vied na ňom dokážu aplikovať liečebný postup, ktorý dnešnú stopercentne negatívnu prognózu vyliečenia môže zmeniť na znesiteľnejších 25 percent. Žiadne iné pracovisko zatiaľ jeho vzácne ochorenie riešiť nedokáže, doterajšie pokusy na Slovensku situáciu iba zhoršili. 

Tým človekom je Vladimír Suchodolinský. Nebudem spisovať trápne elaboráty o jeho význame pre spoločnosť a cez ne sa snažiť otvoriť vašu peňaženku. Nebudem vám hovoriť, ako nebolo ľahké otvoriť ústa a vedieť, že tým príde o prácu, ktorú miloval. Žiť zo slávnej minulosti je to posledné, čo by muž jeho formátu chcel. Nebudem sa ani tváriť nezištne, pretože považujem Vladimíra za najlepšieho kandidáta na expertnú prácu v rámci projektu pomoci Ukrajine, ktorý rozbieham. Kým ochorel, stihli sme sa dohodnúť, že do toho pôjde. Teraz hrozí, že oňho prídu rovno dve krajiny. Hlúpy double. Veľmi hlúpy. Už mi to predčasné umieranie ľudí okolo mňa jednoducho príšerne vadí.

Ľudský život má vraj nevyčísliteľnú hodnotu a naozaj je to tak. Ale jeho záchrana sa občas dá vyčísliť úplne presne. Nezachránime všetkých chorých a už vôbec nie celý svet. Pokus zachrániť tento jeden život ale bude stáť 20 tisíc eur. To nie je niečo, čo sa nedá dať dohromady. Stačí, keď sa príčetných ľudí zíde viac, ako zvyčajne.

Blbých 20 tisíc hamburgerov.

Myslite na to zajtra, keď si, zdraví a nesmrteľní, odskočíte na obed. Môžete pomôcť, nie že nie, a aj jediné euro je viac, ako nič. Bezpečne poslať svoje peniaze môžete prostredníctvom výzvy na ludialudom.sk. Ešte je šanca, že to dopadne lepšie, ako úplne zle. Nezabudnite na to. Nevykašlite sa na to. Už len pre ten pocit. Bude sa vám zaspávať o niečo lepšie. A ak aj nie, tak iným, úplne cudzím strápeným ľuďom možno pomôžete k pokojnejšiemu spánku. Aj to je viac, ako dosť.

Alebo ešte inak: prosím, pomôžte tomu chlapovi. Stojí za to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mimovládky sa ozývajú, že Bránik ich obral o peniaze

Známy bloger tvrdí, že ide o pomstu ľudí, ktorých si znepriatelil.

EKONOMIKA

Stavba rodinných domov bude mať nové pravidlá. Zdražie

Štát od roku 2020 povolí len ekologické budovy.


Už ste čítali?