45 tisíc hamburgerov, alebo úžasný príbeh jednej neuveriteľnej zbierky

Autor: Radovan Bránik | 22.7.2015 o 21:42 | (upravené 22.7.2015 o 21:51) Karma článku: 12,70 | Prečítané:  13613x

Keby mi niekto predvčerom povedal, že dnes budem písať takýto článok, cynicky by som sa mu vysmial. Podvečer ma však všetok smiech prešiel. S padnutou sánkou sa smeje veľmi nepohodlne.

Ani neviem, čo k tomu povedať. Verili by ste, že sa na Slovensku odohrá podobný príbeh a že sa toľko ľudí vzdá svojich ťažko zarobených peňazí v prospech muža, ktorého pozná vlastne len málokto? Ešte pred pár dňami by sa nám to mnohým asi javilo nepravdepodobné, a to sa vždy snažím v ľuďoch hľadať to dobré.

Pred zverejnením môjho článku bolo na konte zbierky niekoľko stovák euro. Prvý zatrúbil na pomoc Marek Vagovič a v .týždni zverejnil článok, ktorý to celé naštartoval. Neskôr som sa pridal ja a potom aj ďalší, pomohol konzervativnyvyber.sk, administrátori blogov na sme.sk a pomáhali hlavne ľudia, ktorí šírili prosbu o pomoc v tisíckach zdieľaní. A zrazu sa to stalo: už ráno bolo na konte 13 tisíc euro a vyzbieraná suma stále nezadržateľne stúpala. V utorok podvečer prerazila strop označený sumou 20 tisíc a veselo rástla ďalej. Dnes skončila na čísle 45 016,- Eur potom, ako samotný Vladimír, ohromený reakciou verejnosti požiadal portál ludialudom.sk o zastavenie zbierky. Dodáva k tomu: „Chcem zdôrazniť, že vyzbieraná čiastka je viac, ako dvojnásobne vyššia oproti pôvodnej cieľovej sume, no okrem samotného zákroku bude využitá aj na ďalšie cesty spojené s kontrolami zdravotného stavu a nákladmi na ne. Chcem vám všetkým sľúbiť, že tieto prostriedky využijem výlučne iba na aktivity spojené s mojou liečbou! Finančnú čiastku ktorú nevyčerpám, rád presuniem na iný projekt podobného charakteru, ktorý niekomu pomôže!“ Dnes má k dispozícii možnosti, o ktorých sa mu ešte pred pár dňami mohlo len snívať. Môže sa obrátiť na tých najlepších lekárov v krajinách, ktoré majú s liečbou jeho ojedinelého ochorenia najlepšie skúsenosti.

Nik nečakal, že sa čosi také stane a nečakal to ani Vlado. Napriek veľmi zlému zdravotnému stavu a vyčerpanosti tým, ktorí vypočuli prosbu o pomoc dnes odkázal: „Vám všetkým úžasným ľuďom ďakujem ja osobne, moja manželka a aj moji synovia. Už som skoro prestával veriť, no dodali ste mi silu, vieru a motiváciu bojovať.

Keby som nosil klobúk, musel by som ho pred vami zložiť z hlavy. Keby som vás stretol, podám vám ruku a iste by som dodal niečo o úcte a obdive. Bez ohľadu na to, ako sa celý príbeh skončí, už teraz ste dokázali neuveriteľnú vec. Zasa sa mi o čosi viac žiada veriť, že to nebude až také zlé s touto krajinou a ľuďmi v nej. Je krajšia o jeden neuveriteľný príbeh.

Normálne vás mám rád.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Termíny na očkovanie ostávajú, nemocnice ich nemôžu zaplniť

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

Dobré ráno

Dobré ráno: V Rusku sa zdvihla protestná vlna. Má sa Kremeľ báť?

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.


Už ste čítali?