Končím. Lúčim sa.

Autor: Radovan Bránik | 21.8.2015 o 13:19 | Karma článku: 13,16 | Prečítané:  10963x

Chcel som vás všetkých, ktorí sem zvyknete zájsť, bez ohľadu na to, aký je a býval váš dôvod, poprosiť o chvíľu pozornosti. Chcem sa vám poďakovať za roky, ktoré ste mi pomáhali spoznávať svet a seba. A chcem sa rozlúčiť.

Toto je posledný článok, ktorý som na tomto blogu uverejnil. K tomuto rozhodnutiu som prichádzal postupne a trvalo mesiace, kým som si povedal dosť. Za tých pár rokov som tu zažil veci, ktoré sa inde a inak asi ani zažiť nedajú. Bolo to skvelé dobrodružstvo, často na hranici znesiteľnosti a občas aj za ňou, vypočul a prečítal som si o sebe toľko rôznych charakteristík, že by to vydalo za celý článok. Spoznal som neuveriteľné príbehy a ľudí, o ktorých existencii by sa mi ani nesnívalo.

Platí však, že v najlepšom treba prestať. A.. mne sa to nepodarilo. Pred krátkymi časom som si s hrôzou uvedomil, akú moc môže mať na iných ľudí dobre napísaný príbeh a hoci to bolo tentokrát absolútne správne rozhodnutie, už nechcem disponovať takým vplyvom nad ľuďmi, ktorí ma nikdy nestretli, z princípu nie, nechcem ani len teoreticky byť vystavený pokušeniu ovplyvňovať iných. Chcem začať ovládať najprv seba, svoj život a bezprostredný svet a žiť úplne obyčajný príbeh.

Keď som dostal pozvanie od dôležitých ľudí a spýtal sa, prečo pozvali práve mňa, tak so spikleneckým mrknutím povedali, že som vraj opinion leader. Vygúglil som si, čo to teda vlastne som a keď som sa tam našiel, tak som si uvedomil, že niečím takým nechcem byť a prestalo mi chutiť jesť.

Je v blogovom svete zopár takých, ktorí by nikdy nemali prestať písať, pretože ma ich texty uchvacujú, alebo ich mám ich jednoducho rád, Samo, Beáta G., Michal Patarák a iné dôležité mená, ktoré vám dávam do pozornosti. Absolútna väčšina nás ostatných je tu však úplne zbytočne.

Uvedomil som si, že moje verejné vystupovanie škodilo ľuďom a človeku, na ktorých mi najviac záleží. Kto ma pozná naozaj, nemôže nevnímať ten rozdiel. Hoci som sa vždy snažil písať čo najpoctivejšie a neklamať, mnohé dôležité veci sa stratili v preklade.

Uvedomil som si, že hoci som sa vždy snažil byť čo najúprimnejší, cez články a písmenká niektoré veci jednoducho nie je možné poslať ďalej a čím ďalej idú, tým viac sa cestou k oku čítajúceho poničia a skreslia.

Uvedomil som si, že svet sa nezrúti, ak nebudem všetkým naokolo zvestovať, čo si myslím o komkoľvek a o čomkoľvek. Dosť je tu takých a vlastne všade. Napíname svaly, dosahujeme čítanosť, naháňame novinárske ceny. A pritom nám utekajú najdôležitejšie veci pomedzi prsty.

Uvedomil som si, že byť čo i len trochu verejne známou osobou je síce v mnohom príjemné, ale zároveň to kradne po kúskoch a nebadane z duše spôsobom, ktorý iba a len škodí. Možno sú ľudia, ktorí odolajú, aj ja som sa veľmi snažil a odolával. Už ale nechcem. Som unavený.

Známosť tohto druhu vzbudzuje dojem veľkosti a sily a výtlaku, ktorými však rozhodne nedisponujem. Pripadal by som si trápne žiť ďalej takú dvojtvárnosť.

Poučoval som klamárov a podvodníkov z politiky a médií, pristihoval ich vášnivo pri lži, a pritom som sám niekedy nedokázal neklamať najbližšieho človeka.

Potrebujem napraviť svoj život a dať mu poriadok, ktorý mal mať už dávno.

Takže koniec.

Toto slovo poruším iba v prípade, že pôjde o nevyhnutné okolnosti, alebo nebude inej cesty, ako pomôcť niekomu, kto to potrebuje, alebo si to zaslúži.

Bolo mi cťou a potešením.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?