Verejné ospravedlnenie podpredsedovi ĽSNS Milanovi Uhríkovi

Autor: Radovan Bránik | 9.3.2017 o 9:00 | Karma článku: 11,03 | Prečítané:  17510x

Keď som pred časom usmrtil svoj blog upozornil som, že sa k nemu vrátim iba, ak pôjde o nevyhnutné okolnosti, alebo nebude inej cesty, ako pomôcť niekomu, kto to potrebuje, alebo si to zaslúži. Ten moment nastal práve teraz.

Moje ospravedlnenie si žiada a aj zaslúži ranená krehká duša v mužnom tele podpredsedu Kotleby - Ľudovej Strany Naše Slovensko, ktorej som neuveriteľne ublížil v rozhovore pre jeden webový portál. Zabolelo ho to až tak, že sa obrátil o pomoc na právnika a ten mi poslal predžalobnú výzvu plnú fňukania a vyhrážok súdnym sporom.

Hoci pán Uhrík z vrodenej skromnosti podľa advokáta Kupku považuje za primerané zadosťučinenie odoslanie doporučeného listu do vlastných rúk usúdil som, že aj vzhľadom na jeho ambície v nastávajúcich župných voľbách v Nitrianskom kraji by takéto ospravedlnenie nebolo dostatočné. Pán Uhrík si zaslúži, aby sa o tejto skrivodlivosti dozvedeli aj ľudia, ktorí by ho mohli chcieť voliť a moje vyjadrenia v onom rozhovore by ich od tejto voľby mohli odradiť. To by som aj ja sám niesol iba veľmi ťažko. Preto:

Ja, Radovan Bránik sa hlboko ospravedlňujem podpredsedovi politickej strany Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko Ing. Milanovi Uhríkovi, PhD. za neoprávnený zásah do jeho práva na ochranu osobnosti spôsobený mojim nepravdivým tvrdením, že: “Ing. Milan Uhrík, PhD. dosť pohŕda radovými členmi ĽSNS, ale vysokému postaveniu v rámci strany zjavne nedokáže odolať a tak hovorí, čo musí.”, ktoré bolo uverejnené dňa 24.10.2016 o 00:00 hod. v rozhovore na internetovom portáli aktuality.sk s titulkom: “Roky sleduje kotlebovcov: V Banskej Bystrici ožili mafiánske praktiky.”

Po dôkladnom zvážení mojich niekdajších tvrdení vašu adresu, pán Uhrík, som totiž dospel k názoru, že som sa vo vás hlboko mýlil, a to hneď niekoľkokrát. Obrátiť sa kvôli takejto zjavnej banalite na právnika a pritom tvrdiť, že práve táto jedna veta je spôsobilá neoprávnene zasiahnuť mravnú integritu vašej osobnosti, že práve ňou bola znížená vaša dôstojnosť, česť a že kvôli nej bolo ohrozené vaše postavenie a uplatnenie v spoločnosti sa totiž zásadne vylučuje s mojim voľakedajším presvedčením, že vysoko presahujete mentálny priemer ĽSNS. Zjavne nie. Ak vás niečo skutočne dokáže poškodiť, tak práve takáto trápnučká žaloba. 

Moje tvrdenie, že dosť pohŕdate radovými členmi tým absolútne stráca na hodnovernosti a logike. Nepohŕdate nimi rozhodne dosť. Určite by ste zvládli aj viac, len sa treba ešte viac snažiť. Vypomôžem si vašim vlastným verejným vyjadrením na adresu inkriminovaného rozhovoru: “Radoví členovia a sympatizanti sú chrbticou, na ktorej stojí naša sila. My vo vedení strany nie sme ničím, len hovorcami hlasu a problémov bežných ľudí.” No. Nájde sa ešte niekto, kto by si vás, pán Uhrík, trúfol označiť za nadpriemer? Po Gašparovičovom prezidentovi hlavy štátu tu máme Uhríkovho hovorcu hlasu. Niekoho, kto je podľa vlastných slov ničím.

Očakávam, že v snahe dokázať nepravdivosť môjho vyjadrenia sa vysokého postavenia v strane bezodkladne vzdáte. Nebude silnejšieho argumentu. V spore o ochranu osobnosti totiž leží dôkazné bremeno na žalujúcej strane a teda budete musieť presvedčiť súd, že dokážete odolať svojmu vysokému straníckemu postu. Úprimne, som veľmi zvedavý, ako to zvládnete. Spoluvediete politickú stranu, chcete viesť samosprávny kraj, ale vaše krehké ego neunesie jedno nevinné vyjadrenie názoru a doženie vás až k právnikovi, aby ste v jeho zastúpení konečne našli pokoj a bezpečie. Pre vašich voličov to bude iste lákavý signál o vašej nezlomnej árijskej odolnosti a sile.

Uvedomujem si, že politická práca je vyčerpávajúca a každý má právo na slabú chvíľku. Snáď sa zasa raz vyberiete načerpať životnú energiu a odvahu vysoko do bavorských hôr, kde ste aj v minulosti úplnou náhodou zablúdili do Orlieho hniezda, obľúbenej to destinácie jedného neschopného zakomplexovaného babráka, ktorý rozpútal nezmyselnú svetovú vojnu a na jej bezútešnom konci odvážne spáchal samovraždu, zanechajúc po sebe milióny mŕtvych Nemcov, Židov, Slovákov, Rusov, príslušníkov ďalších slovanských národov a zničenú Európu. Kde inde sa dokáže slobodne nadýchnuť človek vášho formátu?

S pozdravom: Na pláž!!!

Radovan Bránik”

Niekoľko ostatných dní vo mne napriek všetkému hlodala pochybnosť, či som vo svojom presvedčení o jeho nadpriemernej vzdelanostnej, osobnostnej a inteligenčnej výbave predsa len nemal pravdu a či sa pán Uhrík len zbytočne nepodceňuje. Predsa len, verejne o sebe tvrdiť, že je ničím nie je celkom obvyklé, zvlášť nie u aktívneho mainstreamového politika plateného z našich daní. Ale aj v prípade, že by som mal pravdu a že pán Uhrík len skutočne podlieha sebaklamu o vlastnej neschopnosti, nikdy by nemohol dosť pohŕdať niektorými radovými členmi. O skutočnej chrbtici ĽSNS si môžete získať dostatok fotografického materiálu napríklad v tomto linku. Upozorňujem, že okrem chrbtice tam nájdete aj rôzne iné časti tiel radových členov ĽSNS. Ak sa niekto z vašich blízkych chystá voliť v župných voľbách pána Uhríka, nasmerujte ho prosím do tejto databázy, v ktorej si budú môcť otestovať mieru jeho konzervativizmu a tiež to, čím všetkým dosť nepohŕda. Nájdu tam dostatok informácií o tom, akú kultúru národa sa to vlastne kotlebovci chystajú chrániť. Ktokoľvek z láskavých čitateľov mu bude chcieť pomôcť prekonať ťažké obdobie, alebo len poslať pár slov podpory, nech tak láskavo urobí na milan_uhrik@nrsr.sk. Pozitívna spätná väzba dokáže zázraky. 

Toto by nevymyslel ani Goebbels. Napísal by som, že ide o svojho druhu insitné umenie, alebo dadaizmus, ale nechcem týrať radových členov Kotleby cudzími slovami. Goebbelsa im rozhodne prekladať netreba.

Poučenie pre kolegov novinárov a publicistov: nikdy nechváľte jednotlivých členov ĽSNS, nevyzdvihujte ich vyššie mentálne schopnosti a ani náhodou ich nepodozrievajte z vyššej vzdelanostnej, osobnostnej a inteligenčnej výbavy. Vykoledujete si akurát žalobu. V ĽSNS sa totiž zjavne čohokoľvek, čo vyčnieva z totálne šedého priemeru panicky boja. Až tak, že hoci im demokracia zjavne pije krv, nemajú žiaden problém žiadať justíciu (ešte stále ako tak) demokratickej krajiny o ochranu neexistujúceho dobrého mena.

PS: v nedávnom rozhovore pre Trend, ktorý bol zverejnený aj na sme.sk som okrem iného uviedol, že pred voľbami rokoval Boris Kollár s Kotlebom o prípadnej podpore a nakoniec sa nedohodli. Aj vzhľadom na vyššieuvedené skutočnosti by som každému radovému členovi ĽSNS, asistencovi poslanca a aj poslancovi radil v budúcnosti si radšej dôkladnejšie preveriť informácie, ktoré od vedenia strany dostávajú. Akokoľvek sa neviem stotožniť s veľkou časťou Borisovej politickej agendy, patrí sa uviesť veci na pravú mieru a ospravedlniť sa: po dôkladnom preskúmaní zdrojov tejto informácie a konfrontácii jednotlivých aktérov som si prakticky istý, že pred voľbami s Kotlebom nerokoval. Neznamená to, že mi ľudia zvnútra ĽSNS klamali - oni len jednoducho uverili vodcovi, lebo to oni robia radi. Len sa to nie vždy vyplatí, pretože on im nie vždy hovorí pravdu. A zjavne ani tri na sebe nezávislé zdroje na spoľahlivé overenie informácie v tomto podivnom spolku nestačia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Termíny na očkovanie ostávajú, nemocnice ich nemôžu zaplniť

Nemocnice navrhujú, aby sa náhradníci prihlasovali cez portál korona.gov.

Dobré ráno

Dobré ráno: V Rusku sa zdvihla protestná vlna. Má sa Kremeľ báť?

V sobotu sa chystajú ďalšie protesty.


Už ste čítali?