Drobnosti bystrických majstrov, alebo keď zbierka na bager nestačí

Autor: Radovan Bránik | 27.12.2017 o 19:37 | Karma článku: 10,43 | Prečítané:  21774x

Blíži sa Silvester a je po voľbách, teda je čas na odľahčenie a trochu nevinnej zábavy. Ako už neraz, aj tentokrát sa nám o ňu postarali bývalí bystrickí zemepáni a ich viackrát prepisovaná slohová práca na tému zeme zasľúbenej.

Krátko po nástupe Mariána Kotlebu do úradu banskobystrického župana sa dovtedy navýsosť zdvorilostný a občasný písomný styk s predstaviteľmi väčšiny krajín bývalého Sovietskeho zväzu stal opäť spontánnym a plným nefalšovanej lásky k politike realizovanej Putinovou administratívou a jeho pudlíkmi vo vzťahu k nenávidenému Západu, EÚ, NATO a USA. Kotleba sa kedysi rozpísal na túto tému aj v liste adresovanom bývalému Putinovmu vazalovi Janukovyčovi a neskôr sa v jednej z najlepších verzií listu určeného odchádzajúcemu ruskému veľvyslancovi Kuznecovovi vysťažoval, že to nezabralo a Janukovyč neposlúchol jeho dobre mienené rady. Pavel Maratovič Kuznecov pôsobil na veľvyslanectve RF do 14.7.2014, predtým sa ešte 26.5.2014 stihol stretnúť s Tiborom Rostasom, ktorý sa ho snažil získať pre myšlienku veľkého slovanského mediálneho domu. Kto koho a načo vtedy vlastne získal ostáva doteraz nezodpovedané. Rostas zjavne nebol jediný, kto sa túžil zblížiť s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Ruskej federácie. Svoje predstavy a túžby dokonale predstavil aj vtedajší župan Kotleba.

Bežnou výbavou komunikácie ĽSNS býva obviňovanie názorových oponentov z rektálneho alpinizmu vo vzťahu k našim spojencom a podporovateľom. Tón a obsah textu určeného predstaviteľovi cudzej mocnosti zaťaženej sankciami a otvorene nepriateľskej voči EÚ, ktorej sme členom však dávajú tomuto výrazu úplne nový, doposiaľ netušený rozmer. Pokiaľ však odignorujeme všetok ideologický balast, ostáva skutočne podstatné memento: verejnosti je iste dobre známe, že vášeň pre rôzne stroje a dopravné prostriedky je u bývalého župana Kotlebu skutočne hodna pozornosti. Ešte pred zbierkou na pamätný neviditeľný bager sa netajil afinitou k zebrovanému Hummeru, ten sa však zrejme pre svoj nevhodný americký pôvod stal nepohodlným - už krátko po jeho nikdy nevyšetrenom zhorení zatúžil po automobile ruskej výroby UAZ. Mechanofilné sklony sa uňho prejavili aj toť nedávno, keď sa pokúšal zbaviť závislosti na vozidlách zimnej údržby.

Pokiaľ je mi známe, bývalý veľvyslanec Kuznecov Kotlebovi nakoniec nevyhovel a UAZ do Bystrice nedoputoval. Súdiac podľa draftov výsledného textu však bola jeho nikdy nenaplnená túžba veľmi silná a prosím verejnosť aby zvážila, či nie je v jej silách poskladať sa bývalému županovi aj na nejaký ten ruský gruzavik, lebo história nám neraz ukázala, aké ničivé účinky môžu mať neuspokojené frustrácie jednotlivcov na celé civilizácie.

Máme šancu tomu tentokrát zabrániť. Kúpte mu sakra ten UAZ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Otvoriť či zavrieť? To je otázka! (píše Ivan Mikloš)

Ako riešiť hamletovskú dilemu v čase koronakrízy.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Čakajú nás nové časy

Kríza zmení Európu aj Slovensko.


Už ste čítali?