Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obnoviu som vidávaňja Pešťbuďínskich vedomostí, naskutku! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Hat,

to moseu byť fajni rok na szurkebarát. Abo leányku?
 
Hodnoť

Vždy som sa čudoval "U" v minulom čase

Keď som ako malý čítal Dobšinského Slovenské prostonárodné povesti, tak najradšej som mal tie, kde sa hovorí "bou som, videu som" - presne ako v tomto článku. Dlho som nechápal prečo.
Mám teraz malého synovca - bude mať 5 rokov. Písmeno "R" dokázal hovoriť, keď mal 2,5 roka. Písmeno "L" mu robí problémy stále. Vyslovuje ho väčšinou ako "U".
Riešenie je v súčasnosti relatívne jednoduché - stačí pár návštev u logopéda. Ale u Slovákov pred 150-200 žiadni logopédi neboli...
 
Hodnoť

Nuž čo povedať na tento umelecký skvost

nášho všeumela, vzdelanca, psychológa, religionistu, jazykovedca, historika, sbskára, rozviedčíka, odborníka na neonacizus a všetky doteraz vynajdené izmy a extrémizmy, experta na konšpiračné teórie a ak je treba aj výrobcu (na objednávku) konšpiračných teórií...skrátka človeka, ktorý sa írečitou slovenčinou často nazýva aj truhlíkom. Všetci to už o ňom vedia,...len on sám nie. No a dnes to len potvrdil.

Je to úctihodný výtvor reprezentujúci a odrážajúci jeho národné povedomie, občiansku uvedomelosť, stupeň všeľudského rozvoja a rasovej ústretovosti dôstojný jeho koreňom.

Mám taký dojem, že SME vyhlásilo medzi svojimi prestížnymi blogermi zo svojho rodu, kto najviac naštve a urazí väčšinový národ. Solídny výkon podáva jeden top bloger v súčasnosti žijúci v USA nazývajúci svoj blog „ako nasrdiť čo naviac Slovákov“ . Nevedie si špatne aj ďalší sionista, ktorý tam kde je treba povedať áno, zásadne hovorí nie a ktorý takmer každý druhý deň prefacká Slovákov len za to, že sú Slováci.

No a absolútnym víťazom, ktorému vadí, že aj Slováci majú ešte nejaké národné povedomie, ktoré treba popľuť a zničiť je tento kanál vplyvovej agentúry a čiernej propagandy pán Bránik.

Tento polovzdelaný všeumel keď minule na objednávku vymýšľal nové konšpiračné teórie o ruskom spravodajskom vplyve vo Viedni vo svojom "nanajvýš odbornom blogu" si poplietol FSB so SVR a obe tieto služby s GRU. Najprv som mu napísal odbornú oponentúru tých jeho ideologických nezmyslov,...no nakoniec som to neodoslal, pretože s ľuďmi tohto typu sa odborne diskutovať nedá.

Humor je humor len pokiaľ nie je podpásový a nenávistný. Len si pán Bránik poslúžte,.... mi znesieme toho dosť. Viac než vy,... ak by sa vás niekto len z jednej desatiny toľko dotkol a urazil, tak by ste sa už oháňali antisemitizmom a inými izmami. Tak hor sa do nás!
 

 

Už váš samotný nick Michael Light dáva tušiť, že pochádza zo staroslovienčiny a tým si uctievate a upevňujete národné povedomie. Skúste si ten blog prečítať ešte raz - ak to dokážete s trochou nadhľadu. Čakám obvinenie z protislovenskej činnosti a podkopávania národného povedomia. Ale v pohode pobavil som sa na vašom príspevku ešte viac ako na blogu ....
 

Si priam rozkošný Miško,

ako keby som čítal Pravdu pred 89, akurát že tí by nenapísali "mi znesieme toho dosť". To je ako z pera nejakého RsDr, ty hrdinský člen väčšinového národa :-)
 

najprv

Najprv som vam chcel odpisat cosi duchaplne a vtipne, hoci kusave, no potom som si to rozmyslel. Autorovi zasadne pouzivajucemu plural majestatis a to este v okuzlujucej verzii "mi" by bolo skoda oponovat. Davat mi lekcie o vlastenectve, nepoznajuc slovensku gramatiku, to uz chce riadnu davku guraze. Alebo sa to vola inak? V dejinach slovenska je moja rodina zapisana uz tolko storoci, ze by vam na to nestacili prsty jednej ruky a v historickej revue by ste sa aj cosi docitali, ak by ste sa samozrejme docitat chceli. No uznavam, ze nevhodnym krizenim s nehodnou rasou vam moji predkovia dali vitanu zamienku na hlupucke teorie. Nuz, budete sa nejako musiet vyrovnat s tym, ze aj ireciti slovaci boli kedysi ochotni nechat pomiesat svoju krv a geny sposobom, ktory tazko znasate. Faktom vsak je, ze aj napriek tomu ovladam poriadne rodnu rec, co sa teda o vas urcite povedat neda. Ziadneho normalneho slovaka ten clanok nema ako urazit. Pisal som ho prave pre karikatury, akou ste aj vy.
 

Pekné vyznanie,...

som rád, že ste pravdivo vyjadrili svoj postoj k väčšinovému národu. Až takéto úprimné vyznanie som ani nečakal. Toto malo byť dopovedané k dnešnému blogu. Nielenže ste vyložili všetky karty, ale pri vašom salto mortále vám vypadli aj tie falošné z rukáva.
 
Hodnoť

 

juj bistu, krasne napisanuo.
:-)
a vera ze aj mudro, ni len take hocakje vimisli.
http://www.youtube.com/watch?v...
http://www.youtube.com/watch?v...

:-)
 
Hodnoť

:)))))

provokatééééér!
 
Hodnoť

tento text

som jednoducho nebola schopná prečítať ( pondelok, 10 hodín v práci, možno dyslexia z únavy...), príliš dlhý na to, ako vtipný sa snaží byť (možno aj je, ale fakt nevládzem...) Ale fotografie sa mi páčili. A keďže i_wannin názor si považujem, tak kliknem aj na karmu ;-) Dobrú noc. Ráno vstávam zavčasu, tak preto.

https://www.youtube.com/watch?...

( skúsim zajtra :-) )
 
Hodnoť

....jediné,čo sa mi

na tejto slovenčine páči-že používa len mäkke i....
 
Hodnoť

Braňo,

ale si ma vytrápil. Predpokladám, že seba si vytrápil ešte viac. Ináč nakoniec som sa pobavila, ku koncu to už išlo lepšie:-) Kupecké počty v tej Pešti im idú veľmi zaujímavo.
 

Oh, sorry

za toho Braňa.
 

:D

To je v pohode, robia mi to casto ;) nerobil som si iluzie, ze sa to bude citat lahko, no prilisnou ohladuplnostou k citatelom som neoplyval nikdy, tak mi snad bude odpustene.. ;) s prekladom do sturovciny som sa ale velmi nenatrapil, pomahal mi samotny ludevit z jazykovedneho ustavu.. Sikovny a online ;)
 

:-)

aj mne to ráno už išlo lepšie, zvládla som text i keď možno priveľa ornitológie :-D, ale s tým Dunajom, tak to je výborný nápad. Svoje si nedáme! Prajem pekný deň.
 
Hodnoť

Radovan,

zdá sa, že Vám cca 38% slovenská tuposť a chrapúnstvo už zasahuje do Vášho súkromného sveta.

Dobrá rada: kašlite na nich ! Raz sa všetko vyčistí...možno v kozmickom vedomí.
 

tupost a chrapunstvo

Nuz tieto dve veci mi lezu do zivota uz davno, zvycajne si ale vystacia v pisani hnusnych mailov. Len obcas sa pridu vyzvracat do verejnych diskusii, uz to nie je, co kedysi, aj chrapunom je uz obcas blbe ukazovat tu svoju tupost verejne.. Hoci najdu sa aj odvaznejsi. Hoci je to len taka light odvaha ;)
 

Prene tak,...tuposť a chrapúnstvo

predstavuje väčšina vašich rasistických a nad národ povýšeneckých quasy intelektuálnych a hanlivých blogov. No prekročili ste už tú hranicu, kedy získajú odvahu aj tí menej odvážni.

A prečo si myslíte, že by sme sa vás mali báť? To preto, že ste liblingom SME, ktoré si vás piplá, ako svoj nástroj zlovoľného vplyvu? Alebo pre niečo iné?

Z vašich blogov ide ohromná ľudská nadutosť a pýcha, ktorá zrejme nemá opodstatnenie v reálnom živote, ale len v imaginárnom pocite morálnej nadradenosti. Z tém ktoré rozpracovávate len máloktoré dôkladne poznáte. Jediný pravdivý blog, ten SBSkársky, ste napísali o košickom pochode,...to asi poznáte najlepšie. Ostatné boli na politickú objednávku.

Ale aj tak vám jedno prvenstvo právom patrí. Ste najväčším expertom v Karpatskej kotline na paloše (peňisi) maďarských koní a kloaky maďarských turuľov.

Neberte to ako urážku,...vy ste sa tak v poslednom vašom diele sám zadefinovali. A pri tej téme by ste aj mali ostať. Je to písané s nadsádzkou, tak sa neurážajte. Veď takéto prirovnanie nemôže žiadneho normálneho "slovaka" uraziť, ako sám píšete vo vašej reakcii.

Vidíte,...nás Slovákov sprostá invektíva nemá uraziť,...ale vášho majestátu sa sprostá reakcia na vaše sprosté narážky dotýkajú. Nie je v tom nezdravé povýšenectvo a prejav nezriadeného ega?

No a teraz vážne. Procesy, ktoré sa tu snažíte karikaturovať určite v našej spoločnosti existujú a sú pranierovania vhodné. Problém je kto to robí a s akým úmyslom. S akým úmyslom kto nadstavuje krivé zrkadlo. Teda, či z pozície a pohľadu jedného z nás, ktorému na danej veci záleží,...a chce to zmeniť,... alebo z pohľadu človeka, ktorý si pri tom ofukuje hlavne svoje ego, či ventiluje svoju quasy rasovú a morálnu nadradenosť, lezie do zadku mocným a popritom ešte si aj privyrába tým, že zúžitkuje svoju verejnú známosť ku svojmu biznisu, alebo sa angažuje v kampani skorumpovaných politikov.

Skritizovať, pohaniť, udupať, či zdecimosať sa dá každý, či dokonca všetko. Chce to mať len ostré pero a neotesaný charakter. Ak má byť kritika účinná a poctivá, musí vychádzať z vlastných radov a musí mať za cieľ odstrániť negatívne javy a nie udupať sebavedomie cieľového národa.

Takúto kritiku si možno zaslúžia aj vaši,... a tam sa nerealizujete. Začnite najprv u seba a u svojich a keď ostatní budú vidieť, že ste schopní aj sebakritiky a že to s nimi myslíte dobre, tak vás to vybaví potrebnou autoritou a ľudia budú vaše blogy brať ako úprimné a spravodlivé rozhorčenie nad špatným stavom spoločnosti a nie ako škodoradostné a povýšenecké šľahanie bičom, na ktoré ste si zvykli a ktoré sa dobre predáva.

A tam to všetko začína aj končí.
 

Še my

vydzý Myžu, že Tebe za tote krytyki placa.
Naco tu teľo prerucuješ totu tvoju yntelektuálnu slamu? Abo sebe tu, ľem ventyluješ chronyckú obsesyu, pretlak poznatkoch a hľyboké presvedčeňe?
Kedz teľo hutoryš povedz daco poučné, abo pravdu, abo daco šmešne.

A krytykom pomnýki nestavajú.
Ta tak dajak :-)
 

 

tato, ta to ty tu ?
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie


 1. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 1 083
 2. Martin Borguľa: Taká obyčajná normálnosť – to je to, čo tu chýba 801
 3. Stanislav Martinčko: Izolujú úrady pre vírus Súmračnú ??? 794
 4. Jozef Kmeto: Kotlebovci chcú presadiť analýzu neslovanských čŕt niektorých občanov 541
 5. Pavel Weiss: Otvorená aj skrytá diskriminácia seniorov na pracovnom trhu 392
 6. Marián Viskupič: Koľko sa nabalil Robert Fico za 12 rokov? Ján Počiatek možno prezradil viac, ako chcel! 362
 7. Marek Strapko: Kým ma nezbili neonacisti... 260
 8. Jozef Sitko: Čo bude, ak uspejú: Fico, Kotleba, Danko aj Harabin? 208
 9. Vladimír Bednár: Zabitie Solejmáního ako odkaz pre Putina 201
 10. Viktor Križan: Pellegrini neklame, Smer s Kotlebom naozaj vládnuť nebude 158

Rebríčky článkov


 1. Dušan Seberíni: Len keď je válov
 2. Vladimír Krátky: Kde je Boris Kollár ?
 3. Matej Galo: Budúcnosť medzi Slovenskom a Britániou? Časť 2.
 4. Miška Emericiová: Psycho
 5. Milan Lacúch: Fatálne omyly duchovne hľadajúcich 2
 6. Matej Galo: SLOVENSKO POTREBUJE ODBORNÍKOV, AKO JE MARTIN KLUS. ČASŤ 1.
 7. Miška Emericiová: Skaza
 8. Július Kovács: Bela charakter a Ríško balonik si myslia o ľuďoch, že sú h*vná.
 9. Vladimír Seman: Otvorený list Richardovi Sulíkovi o Zemplínskej šírave
 10. Miška Emericiová: Balada o klaunovi


Už ste čítali?